امروز : جمعه, 02 فروردين 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

شهرهای شهرستان بهارستان

 

گلستان :

گلستان شهری است در استان تهران و مرکز بخش گلستان شهرستان بهارستان است.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵، این شهر جمعیّتی برابر با ۲۳۱٬۹۰۵ نفر داشته است.[۲] شهر گلستان در فاصلهٔ ۵ کیلومتری از مرکز شهراسلام‌شهر قرار دارد.

صالِـح‌آباد شهری است در استان تهران ایران. این شهر در بخش گلستان از توابع شهرستان بهارستان قرار دارد. شهر صالح‌آباد در ۲۴ کیلومتری تهران قرار گرفته‌است. این شهر از نقاط محروم بوده که در از زمان شهر شدن امکاناتی به آن رسانده شده‌است.

جمعیت این شهر در سال ۱۳۸۵، برابر با ۵۴٫۲۲۸ نفر بوده‌است . قلعه تپه صالح‌آباد از نقاط کهن این شهر است.

نَسیم‌شهر با نام قدیمی اکبرآباد شهری در مرکز بخش بوستان شهرستان بهارستان استان تهران است که دارای چند روستا به نام های خیرآباد، وجه آباد، کلمه و … میباشد. در سال های گذشته این شهر از توابع شهرستان رباط کریم بود. اما به تازگی و با زایش شهرستان بهارستان جزو توابع این شهرستان شده است. نسیم شهر شهری حاشیه نشین برای شهر تهران به حساب می آید که در موج های مهاجرت اواخر دهه هفتاد و سراسر دهه هشتاد به شدت رشد کرده است. روستاهای پیرامونش به شهرک هایی کوچک با مردمانی فقیر و آسیب پذیر تبدیل شده اند که چندان توجهی به این حاشیه های حاشیه نمی شود. بافت فشرده جمعیتی چند قومیتی و چند فرهنگی مهاجر آن که اغلب از کم سوادی و فقر رنج می برد به فقر فرهنگی نیز دامن میزند . گرچه به مرور زمان و تثبیت جمعیت شرایط از سال های نه چندان دور بهتر شده است.البته در سالهای اخیر وضعیت فرهنگی شهر به نسبت سالهای گذشته به مراتب بهتر و روبه توسعه می باشد.

 

 

آخرین اخبار

pr checker