امروز : جمعه, 02 فروردين 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

معاون سیاسی استاندار تهران : دولت در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی مصمم است

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بهارستان گفت : دولت در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی مصمم است و همه باید برای اجرای این مهم تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان ، سیدشهاب الدین چاوشی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصادمقاومتی ، اقدام و عمل اظهار داشت : باید تلاش کرد زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه را فراهم ساخت تا اقتصاد، اقتصادی خودکفا باشد. اقتصادی درون زا باشد، نگاهمان را باید از بیگانه برگردانیم البته رهبری معظم انقلاب فرمودند که معنایش آن نیست که با دنیا قطع ارتباط کنیم.

وی افزود : مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را از سالها پیش مطرح و مباحث مکمل آنرا نیز در قالب شعارهای دیگر مورد تأکید قرار داده اند، مثل اصلاح الگوی مصرف،چراکه  اقتصاد مقاومتی موضوعی است که به فرهنگ عمومی کشور برمی گردد و  فقط با دولت و حکومت محقق نمی شود. بخشی از آن در حیطه دولت است بخشی در حیطه قوه قضائیه و بخشی برعهده قوه مقننه و اما بخش اعظم آن به عهده عموم مردم می باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نیازمند فراهم سازی زمینه های مناسب و رفع برخی موانع است خاطرنشان کرد : تغییر الگوی مصرف جامعه و فرهنگ کار و اشتغال از جمله این مسائل است. نمی توان بدون کار، تلاش ، مزد گرفت، بدون قناعت و صرفه جویی نمی توان کشور را از وضعیت حاضر خارج کرد.

چاوشی گفت : در بحث فرهنگ و فرهنگ سازی، تریبون های تأثیر گذار، رسانه های عمومی کشور و رسانه های شنیداری و گفتاری، سایت ها و از همه مهمتر تریبون های نماز جمعه نقش مهمی می توانند ایفا نمایند و فرهنگ دینی و اسلامی را در جامعه توسعه دهند.

وی ادامه داد : خوشبختانه برنامه ای که با موفقیت و تأئید نهایی رهبری انقلاب به سرانجام رسید و رفع موانعی که سالها سبب تحریم جمهوری اسلامی شده بود زمینه مناسبی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم کرده است .

معاون سیاسی استانداری تهران یادآور شد :  بسیاری از مصارف ما مازاد بر نیاز است، اگر همین مصارف کنترل شود رنگ فقر از جامعه رخت  می بندد.

چاوشی در بخش دیگری از سخنان خود با نقش مردم در حکومت اسلامی اشاره کرد و گفت : درحکومت دینی رضایت مردم ملاک و شرط است، اگر رضایت توده مردم را از دست بدهیم حکومت دینی نخواهد بود.

وی عنوان کرد : امام خمینی (ره) این هنر را داشت که مردم را همراه ساخته و برای براندازی حکومت جور یکپارچه سازد . پس وقتی مردم آمدند حکومت ولایت فقیه محقق شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با بیان این مطلب که تلاش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی  و مقام معظم رهبری همواره بر این بوده که می بایست برای جلب محبت و علاقه مردم نسبت به جمهوری اسلامی تلاش شود گفت :مطمئن باشید رهبری نظام، راضی نیستند گرسنگی، فقر و بیکاری دامان احدی از ملت را بگیرد .  اگر جای نابسامانی و ضعفی است به ضعف عملکرد نهادها و سازمانها  بر می گردد.

چاوشی تصریح کرد : مسئولیت های قانونی برای همه مسئولین کشور تعریف شده است .  بنابراین دستگاه هایی که ارکان این حکومت هستند ،  باید رفتار و عملکردشان را براساس تعاریف قانونی تصیحح نمایند.

وی همۀ مسئولان را  در عرصه مسئولیت خود پاسخگو دانست و تاکید کرد :  مبادا قصور و کوتاهی، به پای روحانیت و دین و ولایت فقیه نوشته شود.

معاون سیاسی استاندار تهران گفت : می بایست کاری کنیم که ضعف ادارات، نهادها و سازمانها به حساب نظام جمهوری اسلامی گذاشته نشود، حیثیت نظام جمهوری اسلامی که برآمده از خون های مطهر شهیدان است نباید خرج ناتوانی و نقص در رفتار و گفتار برخی رؤسا و مسئولان شود.

او اضافه کرد : درحکومت اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه بن بستی وجود ندارد و جایی اگر نقصی وجود داشته باشد ،  ولایت فقیه با احکام حکومتی ورود پیدا می کنند و بن بست را می شکنند، پس جای نگرانی ندارد.

چاوشی همچنین با اشاره به اینکه  در اجرای طرح توسعه حرم علوی و ساخت فاز اول صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف، مردم مؤمن و خداشناس استان تهران از جمله شهرستان بهارستان، نقش چشمگیری ایفاء کردند.از عشق و ارادت مردم این شهرستان به ساحت اهل بیت (ع) تجلیل کرد.

آخرین اخبار

pr checker