امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

مجموعه ورزشی و استخر قلعه میر دهه فجر افتتاح می‌شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان به نقل از خبرگزاری فارس، نادر سازور به مناسبت روز ملی شوراها در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر گلستان ضمن تبریک روز شوراها، نهاد مقدس شورا را برگرفته از دین مبین اسلام برشمرد و آن را ناشی از آرای مستقیم مردم دانست.

سازور خطاب به نمازگزاران گفت: بودجه شهرداری گلستان در سال 94 که به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده بود، 71 میلیارد تومان بود که 50 درصد آن هزینه‌های جاری و 50 درصد آن به پروژه‌های عمرانی اختصاص یافت که اعتبارات جاری برای حقوق کارکنان، کمک به مردم و ادارات از بخش مواد 16 و 17 و پرداخت بخشی از دیون شهرداری به دارایی، بیمه تأمین اجتماعی و ... هزینه شد.

رئیس شورای اسلامی شهر گلستان با اشاره به بخش هزینه‌های عمرانی شهرداری در سال 94 افزود: یکی از این پروژه‌ها تعریض پل لاین جنوبی جاده ساوه بر روی رودخانه شاد چای بود که بالغ بر یک میلیارد تومان برای آن هزینه شد و امیدواریم با تکمیل لاین جنوبی این پل، بار ترافیکی جاده که از معضلات اساسی شهر است، کاسته شود.

وی ادامه داد: از دیگر اقداماتی که برای کاهش ترافیک جاده ساوه انجام شد حذف و اصلاح خطوط کندرو جاده ساوه بود که باعث روان شدن ترافیک و جمع‌آوری ماشین‌های پارک شده و دست‌فروشان این جاده شد.

رئیس شورای اسلامی شهر گلستان همچنین با اشاره به تکمیل دیوار ساحلی و ساماندهی رودخانه شاد چای تأکید کرد: سال‌های متمادی بود که شهروندان عزیز به‌ویژه ساکنین حاشیه رودخانه از معضلات زیست محیطی و خطرات منبعث آن رنج می‌بردند و نگران ساماندهی رودخانه بودند که با همکاری مردم، تعامل اعضای شورای اسلامی شهر و همت شهرداری تاکنون 70 درصد این پروژه انجام شده که امیدواریم در سال 95 با احداث فضای سبز، تفرجگاه و نصب دستگاه‌های ورزشی و تفریحی، این پروژه به صورت 100 درصد تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

سازور گفت: ساماندهی کانال سیاب، نیز بالغ بر 70 درصد پروژه تکمیل شد و پساب‌های شهری در آن جاری است و این پروژه نیز در سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: احداث مجموعه ورزشی و استخر قلعه میر از جمله پروژه‌هایی است که با 20 درصد پیشرفت در حال انجام است که با پیگیری شورای اسلامی شهر و تلاش مجموعه شهرداری با مدیریت کاویانی شهردار گلستان در دهه فجر 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.

سازور با بیان اینکه اهتمام جدی در مدیریت شهری برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام وجود دارد، خاطرنشان کرد: بازگشایی ورودی شهرک‌ها از جمله خیابان 14 متری 14 معصوم، شروع احداث سالن ورزشی در انتهای 24 متری شهید چمران، ایستگاه‌های آتش‌نشانی شماره 4 و 5، امتداد 24 متری شهید چمران و 30 متری شهید ستاری به پروژه تعریض جاده امامزاده باقر پروژه‌های مهمی هستند که کلیه مسئولین خواستار اجرا و اتمام آن بودند که این پروژه‌ها نیز در سال 1395 افتتاح خواهند شد.

رئیس شورای اسلامی شهر گلستان توجه به بخش درمان و تخصیص اعتبار برای آن را از دیگر برنامه‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری برشمرد و بیان کرد: در طبقه فوقانی ایستگاه شماره 5 آتش‌نشانی، درمانگاه شهرداری با امکان بهره‌برداری عموم شهروندان در سال 95 دایر خواهد بود و علاوه بر آن احداث یک کلینیک تخصصی و فوق تخصصی نیز کلید خواهد خورد که زمینی بالغ بر 2 هزار مترمربع از طرف شورای اسلامی برای این کلینیک اختصاص یافته است.

وی تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان سبزدشت را نیز مهم عنوان کرد و گفت: از مسئولین محترم تقاضا دارم نسبت به تجهیز و بهره‌برداری از این بیمارستان اقدامات لازم را انجام دهند.

سازور به لزوم داشتن درآمد پایدار و مستمر در شهر گلستان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر شهر و شهرداری گلستان فارغ از هرگونه درآمد مستمر هستند که لازم است در اسرع وقت نسبت به این امر مبادرت ورزیده شود.

سازور در پایان احداث سالن ورزشی و سرای محله در چهار نقطه از شهر، نصب سه عدد پل فلزی در رودخانه شاد چای، احداث نمازخانه، درمانگاه، پارک اختصاصی بانوان، زمین چمن مصنوعی، احداث زورخانه و ورزش‌های باستانی و پهلوانی، تعویض و مرمت جداول سطح شهر، خرید و پخش آسفالت و تکمیل پروژه‌های در دست انجام را از جمله پروژه‌های در نظر گرفته شده در بودجه 106 میلیارد تومانی سال 95 دانست که حدود 60 درصد آن برای پروژه‌های عمرانی اختصاص یافته است.

*********

رئیس شورای اسلامی شهر گلستان در پایان سخنان خود ضمن تبریک به منتخب مردم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از کلیه دست اندرکاران انتخابات مجلس از جمله دکتر سلیمان پور فرماندار بهارستان و معاونین ایشان، دستگاههای قضایی، انتظامی و ... در برگزاری صحیح و سالم انتخابات تقدیر و تشکر کرد.

قدردانی ویژه از مردم همیشه در صحنه شهر گلستان پایان بخش سخنان سازور بود که وی اظهار داشت: مردم شهر گلستان همچون همیشه با حضور حماسی خود در انتخابات، برگ زرین دیگری در تاریخ این شهر ورق زدند.

 

آخرین اخبار