امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

عطارهای بهارستان به جای پزشک برای بیماران نسخه می پیچند

عطارهای بهارستان به جای پزشک برای بیماران نسخه می پیچند

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان از کشف بیش از 13 هزار و 842 قلم قرص غیرمجاز و روان‌گردان خبر داد.جانشین فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان اظهار کرد: در پی کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر نگهداری و خرید و فروش اقلام دارویی غیرمجاز و اعتیادآور در یکی از عطاری‌های شهر صالحیه، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران مبارزه با مواد مخدر این شهرستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در این راستا پس از هماهنگی با مقام قضایی، مأموران موفق شدند در یک عملیات غافلگیرانه فروشنده اصلی قرص‌های غیرمجاز را دستگیر کنند.به گفته نورمحمدی، در بازرسی از انبار مغازه عطاری بیش از 13 هزار و 842 عدد قرص روان‌گردان و غیرمجاز کشف شد.جانشین فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان در پایان با اشاره به دستگیری یک متهم و توقیف یک دستگاه خودرو در این عملیات متذکر شد: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

  عطارها به جای پزشک برای بیماران نسخه می پیچندبه گزارش پیام گلستان، یکی از تخلف‌های آشکاری که عطاری‌ها طی چند سال گذشته انجام داده‌اند و همچنان به کار خود ادامه می‌دهند، فروش قرص‌های ترک اعتیاد که خود اعتیادآور است، قرص چاقی، لاغری و قرص‌های مربوط به مسائل جنسی است. قرص‌هایی که در ظاهر گیاهی هستند، اما فروشنده به هیچ‌وجه از ماهیت اصلی آن خبر ندارد. آن عده‌ اندکی از عطاری‌ها نیز که اطلاع دارند، به خاطر اینکه چرخ تجارت‌شان بچرخد و این دست قرص‌ها مشتری‌های ثابت و به نسبت زیادی دارند، به صورت گسترده اقدام به فروش آنها می‌کنند.

البته برخی دیگر از عطارها پا را فراتر گذاشته و به عنوان یک پزشک برای بیمار نسخه می پیچند؛ نسخه هایی که فقط بر اساس شنیده های خود آن را به مریض تجویز می کنند. به نظر می‌رسد بهترین راه مقابله با این مشکلات در وهله نخست تعطیل کردن عطاری‌هایی است که مجوز ندارند. در مرحله بعد باید مجوز عطاری‌ها مورد بازنگری قرار بگیرد و افرادی که در پرونده کاری خود چندین نوبت اخطار یا توقف موقت فعالیت دریافت کرده‌اند، سلب امتیاز شوند و پس از آن به افرادی مجوز ایجاد عطاری داده شود که از دانش، تعهد و توانمندی کافی برخوردارند.

آخرین اخبار