امروز : چهارشنبه, 29 اسفند 1397
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

نقد مدیر مسئول آوای تهران بر اطلاعیه شتابزده نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان

لطفی مدیر مسئول آوای تهران(بخش اول)

با شخصی کردن موضوع و زدن اتهام رسانه ها از انجام تکلیف الهی سر باز نخواهند زد. آقای نوروزی، وقتی شوراها در مقابل سخنان تامل بر انگیز شما سکوت میکنند تنها دلیلش کارنامه  غیر قابل قبول آنهاست که میدانند روزی برای گرفتن صلاحیت به تعبیر خودتان به گریه و التماس خواهند افتاد

 «آواي تهران» و دست اندرکاران آن به عنوان سربازان ولایت فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در قالب انتقاد از عملکرد مسئولین را  نه تنها برای پیشبرد امور لازم، بلکه آن را تکلیف واجب  شرعی میداند ، و در قامت فعالان رسانه اي وظيفه ي خود ميدانند که در کنار نماینده و دیگر دست اندرکاران گامي هر چند کوتاه و کوچک در راستاي اعتلا و پيشرفت منطقه بردارند.

متذکر می شویم رسانه ها تحت امر مقامات مسئول نیستند و با شخصی کردن موضوع  و دادن نسبت های  ناروا  از انجام تکلیف الهی سر باز نخواهند زد ،ما به دنبال تنگ کردن عرصه بر کسي نيستيم..

در راستای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب و احیاء گفتمان مطالبه گری  وظيفه ي خود را «نقد» عملکردها ميدانيم و در هر کجا احساس تکلیف کنیم در چار چوب قانون  به تکلیف خود عمل خواهیم کرد  به برکت جمهوری اسلامی و  نفس های قدسی رهبر معظم انقلاب صاحبان قدرت و مردم عادی در برابر قانون یکسان هستندآدرس غلط مشاوران، جنابعالی را گرفتار محاسبات نادرست نکند مشفقانه به حضرتعالی توصیه میکنیم مراقب باشید قداست سرتان رنگ کلاه نگیرد  با سعه  صدر  و نگاهي فراخ، تاب نقدها را داشته باشید و جلوی اشخاصی که به اسم دفتر جنابعالی نسبت های ناروا به اصحاب رسانه  می دهند را بگیرید تا با استفاده از سرمايه هاي انساني موجود، برخی روشها و رفتارها اصلاح شود و منتقدين  دلسوز را دوست تلقی کنند  نه دشمنان فرضي.

حداقل انتظار ما از جنابعالی این است که در مواجهه با انتقاد رسانه ها رفتاری داشته باشید که الگوی دیگر مسئولین شهرستان قرار بگیرید و به نهادینه شدن گفتمان نقد مورد نظر رهبری معظم انقلاب در فضای رسانه ای کمک کنید. تلاش آوای تهران بر این است  که با  برجسته سازي رفتارهاي صحيح و انعکاس عملکرد مسئولين، نقاط ضعف را گوشزد کند تا شاهد برطرف شدن آنها باشيم.

لطفی مدیر مسول آوای تهران نقدی بر اطلاعیه شتابزده دفتر نوروزی نماینده رباط کریم (بخش دوم )️

در بند اول اطلاعیه، بدون اشاره به نام رسانه و یا فردی خاص  «روزنامه نگاران و فعالین مطبوعاتی» به «نابخردی» و «استفاده از ابزار فشار» متهم شده‌اند. و نگارنده اطلاعیه  بیش از آن‌که به عملکرد جناب نوروزی بپردازد ، و یا اشاره ای به مطالب  مندرج در نشریات کرده باشدتلاش کرده  تا از مشاوران نماینده  دفاع کند.

مشاوران نماینده‌ی محترم را افرادی مجرب، منسجم! قوی و امثالهم معرفی کرده.وقتی نظر جامعه رسانه ای  این است که مشاوران ضیعف است به این معنا نیست که چه کسی باید مشاور باشد.نیازی به دفاع از مشاوران نیست همین اطلاعیه   نشان می می دهد که مشاوران چه کسانی و  در چه سطحی هستند  سعدی علیه‌الرحمه در بابا هشتم گلستان، سال‌ها پیش صراحتا فرموده «مشک آن است که خود ببوید؛ نه آن‌که عطار بگوید.»️استفاده از ترکیب «شاگردان مکتبی» و «مریدان سابق» در اطلاعیه، ظاهرا در راستای نشان دادن جایگاه رفیع جناب آقای نوروزی به‌کار رفته است.

حال آن‌که با توجه به روحیات ایشان و خضوعی که در شخصیت‌شان سراغ داریم هرگز به دنبال خودنمایی و یا بزرگ‌نمایی نبوده و همواره با فروتنی در انظار ظاهر شده‌اند. ممکن است در هر برهه‌ای از زمان میان فرد و یا افراد رابطه  استاد و شاگردی وجود داشته باشد اما فراموش نکنیم که نه شاگردان برای همیشه‌ تاریخ شاگرد مانده‌اند و نه اساتید. لذا اینکه کسی شاگرد دیگری باشد لزوما فضیلت به شمار نمی‌رود. از طرفی واژگان «مکتب» و «مرید» بار معنایی ژرف و قابل تأملی دارند.همه علماء و بزرگان حتی مقام معظم رهبری و امام عظیم‌الشأن (ره) خود را شاگرد مکتب آل‌الله می‌دانند و مرید و پیرو اهل بیت عصمت و طهارت (ع). اینکه برای فردی غیر از ائمه (ع)، مکتبی قائل باشیم و مردم را مرید آنها بخوانیم، بی‌تردید محل بحث است که یقینا شخص آقای نوروزی نیز با آن موافق نبوده و نیستند ️اتهام بعدی در اطلاعیه، اتهامی است که می‌تواند در محاکم قضایی مورد پیگرد قرار گرفته و صحت و سقم آن بررسی شود؛ «سهم‌خواهی» و «باج‌خواهی» از نوع سیاسی و شخصی!!! چنانچه مدارکی دال بر «سهم‌خواهی» و «باج‌خواهی»اشخاصی  وجود دارد منتشر شود تا تفاوت سِره از ناسِره مشخص شود و مردم آنان را که به دنبال منافع شخصی هستند وهمچنین کسانی که برای تبرئه خود با کلی گویی در صدد ایجاد سوء ظن و تشویش اذهان عمومی هستند را بشناسند.

 (بخش سوم )  

تأکید بر اعتقاد جناب نوروزی مبنی بر استفاده از نیروهای متخصص بومی، از نکاتی است که می‌باید قدردان آن بود. این رویکرد می‌تواند به افزایش ظرفیت‌های منطقه‌ای و تقویت نیروی انسانی مجرب منجر شود. اما نباید از این نکته غافل شد که نیروی انسانی متخصص را می‌بایست فارغ از اینکه به چه کسی مدیونیم و با نظر گرفتن منافع عموم مردم و  با عنایت به شایسته‌سالاری انتخاب گردد. 

در اطلاعیه تصریح شده که «جناب آقای نوروزی با شجاعت، اعتقاد و تعهدی که دارد نه تنها زیر بار زور نمی‌رود بلکه برای تامین منافع عمومی، ملی، منطقه و مردم شریف تا پای جان مبارزه نیز می‌کند» هر چند در این بند بیشتر بر نکات احساسی تأکیدشده ولی همین نکته   توسط عده ای معدود مدام در هر کوی  برزنی  به صورت منت آمیز به مردم تلقین می شود،اینها نه تنها فضیلت نیست بلکه وظیفه‌ایست که نماینده برای انجام آنها خود را در معرض انتخاب قرار داده است و می‌بایست با اعتقاد راسخ در راستای عملیاتی شدن آنها گام بردارد.

(بخش چهارم )

در بخشی از اطلاعیه به برخی اصحاب رسانه که از همراهان جناب نوروزی تلقی می‌شوند اشاره شده و بعد  بخاطر انتقاد از برخی رویه ها به شکل بی‌رحمانه‌ای تاخته اند  و آنها را  با برچسب «سهم خواه» نواخته‌اند. بد نیست در اینجا متذکر شویم که لزوما هر انتقاد و یا سوال و اشکال در رفتار را نمی‌توان دشمنی و عناد،و جدا شدن اشخاص از نماینده  و یا باج‌خواهی و سهم‌طلبی تلقی کرد.

کافی است کمی به گذشته بازگردیم و روزهایی را به یاد بیاوریم که جناب نوروزی از مدافعین و حامیان سرسخت رییس‌جمهور دولت نهم و دهم بودند اما در مسأله برخی نزدیکان رییس‌جمهور که به حلقه‌انحرافی شهره شدند، در مجلس نطق‌های گرمی داشتند و دولت را قویا نقد کردند. تردیدی نیست که رویکرد جناب نوروزی از سر صلاح و دفاع از حیثیت نظام بوده و هشدار و زنهار به رییس‌جمهور وقت. اگر کسی آن‌روز برای تخطئه ایشان، از انگ سهم‌‌طلبی و باج‌خواهی برای رفتار این نماینده محترم استفاده می‌کرد قطعا از سر بی‌انصافی بوده و ناآگاهی. اما امروز متأسفانه، شاهدیم که دوستان  منتقد به خاطر یک  سوال و انتقاد  به انواع چوب انگ‌ها و برچسب‌ها نواخته می‌شوند که جا دارد شخص نماینده‌ی محترم در این موضوع ورود کرده و یک‌بار برای همیشه رویکرد خود را نسبت به مواضع دوستان منتقد مشخص نماید.

از شگفتی‌های دیگر اطلاعیه نماینده محترم این است که رسانه‌ها را متهم به دخالت در امور نمایندگی کرده‌اند! نشریات به عنوان رکن چهارم دموکراسی رسالت‌شان ورود به مباحثی است که خواست مردم است و می‌باید با رصد آنها انواع خوراک فکری خبری و تحلیلی را تهیه کنند تا ضمن تنویر افکار عمومی، زمینه‌ی لازم برای نقد و بررسی امور فراهم شود و مسئولین بتوانند در مسیری مناسب به ادامه‌ی روند فعالیت‌های خود بپردازند.با توجه به جایگاهی که نماینده منتخب مردم دارد و می‌بایست در تمام ساحت‌ها و زوایای کاری خود پاسخ‌گوی کسانی باشد که با رأی خود او را برگزیده‌اند، هرگزاین موضوع  از چشم تیزبین رسانه‌ها پنهان نخواهد بود.

تردیدی نیست که جناب نوروزی ارتباط وثیق و موثری با رسانه‌ها خواهد داشت و از ظرفیت آنها بهره‌ی لازم را خواهد برد اما اینکه به بهانه نقد یک نشریه یا فعال رسانه‌ای وی را متهم به مداخله کنیم، بابی باز خواهد شد برای رو در رویی اصحاب رسانه با مسئولین که نه تنها به صلاح هیچ یک از طرفین نیست بلکه موجب خواهد شد مردم شاهد دعوایی بیهوده باشند و اتلاف انرژی ارزشمندی که می‌تواند صرف آبادانی شود.

آخرین اخبار

pr checker