امروز : جمعه, 02 فروردين 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در شهرستان بهارستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، ۱۳ آبان که به علت ﻭﺍﻗﻌﻪ ﮐﺸﺘﺎﺭ ﺟﻤﻌﯽ ﺩﺍﻧﺶﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﺗﻬﺮﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﺑﻪ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﭘﻬﻠﻮﯼ ﺩﺭ ﺻﺒﺢ ﺭﻭﺯ ۱۳ ﺁﺑﺎﻥ ۱۳۵۷ ﺩﺭ ﻣﺤﻮﻃﻪ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺟﻤﻊ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ به روز دانش آموز نامگذاری شده است، از جمله پراهمیت ترین روز های تاریخ جمهوری اسلامی ایران به حساب می آید.

گفتنی است که از همان نخستین سال پیروزی انقلاب، مردم و به ویژه دانش آموزان و دانشجویان هر ساله در این روز راهپیمایی های عظیمی را در سراسر کشور به نشانه استکبار ستیزی، مبارزه با ظلم و زورگویی و زنده نگه داشتن آرمان های امام و انقلاب برگزار می کنند.

شهرستان پرجمعیت بهارستان نیز از جمله پیشگامان در برگزاری این راهپیمایی ها بوده و هست، و امسال نیز همانند سال های قبل و حتی بهتر از گذشته، مردم شهرستان علی الخصوص دانش آموزان در این مراسم شرکت کردند.

همچنین لازم به ذکر است که بیژن سلیمان پور فرماندار بهارستان، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی صفایی امام جمعه شهر گلستان، بهروز کاویانی شهردار گلستان، اعضای شورای شهر و جمعی دیگر از مسئولین حضور داشتند.
راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان که از ساعت ۹ صبح از فلکه اول شهر گلستان آغاز شد و خیل عظیم جمعیت که در آن مسئولین و مردم در کنار یکدیگر بودند به سمت آموزشگاه محتشم کاشانی حرکت کردند، و در مدرسه نیز امام جمعه شهر گلستان برای حاضرین سخنرانی کرد.

وی با اشاره تاریخی به ۱۳ آبان گفت: ۱۳ آبان یادآور سه رخداد بزرگ تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان به دست رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) در سال ۱۳۵۸ است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی ضمن توجه به سالروز تبعید امام(ره) به ترکیه بیان داشت: ۱۳ آبان سال روز تبعید امام به ترکیه است و علت آن سخنرانی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی درباره کاپیتالیسیون بود که معنی آن فروختن ایران به کشور آمریکا بود بدین معنی که اگر یکی از مأموران آمریکایی مراجع تقلید ما را ترور کنند مردم و قوه قضائیه ایران حق اعتراض ندارد اما اگر یک ایرانی یکی از سگ های آمریکایی را بکشد باید در دادگاه های آنها محاکمه شود.

 

 

آخرین اخبار

pr checker