امروز : جمعه, 02 فروردين 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

شهرگلستان از ابتدای سال آینده دیگر دغدغه‌ای به نام دیواره شادچای نخواهد داشت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بهروز کاویانی شهردار شهر گلستان در رابطه با مسئله ساماندهی رودخانه شادچای اظهار داشت: فاز اول دیواره بستر این رودخانه تا ۹۵ درصد پیش رفته است، یعنی از حریم راه آهن تا انتهای ده متری هشتم دیواره به طور کامل ساخته شده و امسال آبی که در این رودخانه جاری شده در داخل دیواره ی ایجاد شده در بستر رودخانه حرکت می کند.
وی ضمن اشاره به تعیین برنامه اجرایی فاز دوم پروژه ساماندهی رودخانه شادچی ادامه داد: فاز دوم هم که دیواره ساحلی رودخانه را تشکیل می دهد،‌ تعیین پیمانکار شده و با اعتبار ۴ و نیم میلیاردی در سه بخش در حال انجام است.

بهروز کاویانی با توجه به هزینه های هر بخش و جزئیات آن ها تشریح کرد:بخش اول از راه آهن تا پل مدرس با اعتبار یک میلیارد تومان، بخش دوم هم حد فاصل  جاده ساوه تا ده متری سوم با اعتبار دو میلیارد تومان و بخش سوم هم با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان حد فاصل ده متری چهارم تا هشتم در حال اجراست.

وی احداث فضای سبز پیرامون رودخانه شادچای را یکی از اولویت های بسیار مهم و حیاتی شهرداری گلستان برشمرد و تصریح کرد: تمام زحماتی که در این سال ها برای دیواره های این رودخانه کشیده شده با ساخته شدن فضای سبز نمود پیدا خواهد کرد.
شهردار گلستان در ارتباط با روند پیشروی تکمیل فضای سبز رودخانه شادچای بیان داشت: قسمت دیگری از اعتبار فضای سبز این رودخانه نیز امسال ابلاغ شده و تا پایان سال بخشی از فضای سبز حد فاصل ده متری سوم تا چهارم با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان تکمیل و تحویل مردم خواهد شد.

در پایان لازم به ذکر است که بر اساس گفته های شهردار گلستان، با این چهار و نیم میلیارد تومان اعتبار، دیواره به صورت کامل تکمیل می شود و شهرگلستان از ابتدای سال آینده دیگر دغدغه‌ای به نام دیواره شادچای نخواهد داشت.

آخرین اخبار

pr checker