امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

بافت های فرسوده شهرگلستان باید احیا شوند/ حادثه پلاسکو هشداری جدی برای استان تهران بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در پی شهادت تعدادی از آتش نشانان در حادثه پلاسکو، بهروز کاویانی شهردار شهر گلستان در جمع خبرنگاران از نامگذاری ایستگاه شماره ۴ آتش نشانی به نام شهدای آتش نشان خبر داد.

وی ضمن ابراز تأثر از شهادت تعدادی از آتش نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو تهران، گفت: ایستگاه جدید الاحداث آتش نشانی در شهرک امام حسین (ع) که تمام استاندارد های لازم را دارا می باشد، به نام شهدای آتش نشان نام گذاری می شود.

بهروز کاویانی در ادامه با بیان اینکه تعداد ایستگاه های آتش نشانی در شهر باید به تعداد استاندارد تعیین شده برسد بیان داشت: در راستای رسیدن تعداد ایستگاه های آتش نشانی شهر گلستان به استاندارد های موجود، ایستگاه های شماره ۴ و ۵ در حال احداث است، تا با توجه به جمعیت ۳۰۰ هزار نفری شهر و لزوم وجود یک ایستگاه برای ۵۰ هزار نفر، گامی اساسی در جهت نزدیک شدن به استاندارد ها برداریم.

وی در رابطه با زمان احداث و علت نام گذاری این ایستگاه آتش نشانی تبیین کرد: ایستگاه شماره ۴ شهرک امام حسین (ع) که در دهه مبارک فجر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، به نام «شهدای آتش نشان» نامگذاری می گردد تا بتوانیم از بخشی از جان فشانی و ایثار آتش نشانان شهید به ویژه حادثه پلاسکو قدردانی نماییم.

مدیریت شهری گلستان در پایان حادثه تلخ ساختمان پلاسکو را هشداری جدی برای بافت های فرسوده شهر گلستان دانست و افزود: از شهروندان می خواهم تا با جدیت در احیای بافت های فرسوده، شهرداری را یاری نمایند، چرا که وجود بافت های فرسوده در سطح شهر می تواند حوادثی به مراتب ناگوار تر از حادثه ساختمان پلاسکو را در پی داشته باشد.

آخرین اخبار