امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

بهارستان یا بنرستان!!!


چهره شهرستان زشت و ویران شده با تعداد بی شماری بنر تبریک و تبلیغاتی

  «انتصاب/انتخاب به جا و شایسته حضرتعالی را در کسب مقام/سِمت ... تبریک می‌گوییم. از طرف ...» 

جمله بالا، جمله آشنایی است که در اکثر مواقع اگر در سطح شهرستان رفت و آمد داشته باشید و اطراف‌تان را نگاه کنید، می‌بینید روی بنرهایی در ابعاد مختلف چاپ و نصب شده است و شهر را به لحاظ بصری دچار نوعی آشفتگی و هرج و مرج و به عبارت ساده‌تر دچار «آلودگی بصری» نموده است. 

  در بسیاری از موارد، مقام‌ها، سمت‌ها و جایگاه‌های به دست آمده عملا از اهمیت چندانی برخوردار نیستند، اما مسئله تبریک گفتن (و حتی تسلیت و ابراز همدردی) به قانونی نانوشته تبدیل شده که افراد تصور می‌کنند اگر چنین کاری را انجام ندهند نوعی بی‌احترامی به طرف مقابل تلقی می‌شود.  

شاید اگر شهرداری‌ها و مسئولان ذیربط، قوانینی برای نصب بنر و پوستر تدوین و ابلاغ کنند، کمتر شاهد چنین صحنه‌هایی باشیم. 

امیدوارم روزی این فرهنگ در شهرستان بهارستان نهادینه شود و از طریق بنرهای بزرگ در سطح شهر تعریف و تمجید نکنیم.

 

 

نوشته ؛ محمدرضا عبدالهي خبرنگار روزنامه کیهان :

شهرستان بهارستان: نصب بنرهای غیر‌ضروری وبه هم ریختگی فضای مبلمان شهری!!!!

بی شک طی سالیان اخیر یکی از موضوعاتی که رفته رفته به یک فرهنگ تبدیل می‌شود نصب بنرهای رنگارنگ و آب و لعاب‌دار برای مناسبت‌هایی از قبیل قبولی در مقاطع مختلف تحصیلی، انتصابات اداری و غیراداری و همچنین تقدیر از عملکرد یک دستگاه اجرایی در سطح شهرستانهاست و این فرهنگ من‌درآوردی تا جایی پیش رفته است که متأسفانه گاهی شاهد رقابتی تنگاتنگ و نفس‌گیر از سوی افراد و برخی دستگاه‌ها در نصب این بنرها بر در و دیوار شهر هستیم؛ گو که هرچه بنر زیادتر و بزرگ‌تر، ارزش و منزلت فرد یا دستگاه مورد تفقد قرار گرفته بیشتر! همچنین شاهدیم هر از گاهی که مسئولی در راستای وظایف ذاتی خویش اقدام کوچکی انجام داده است، در قبل آن از این سو تا آن سوی شهر مزین به بنرهای رنگارنگ می‌شود.

حتی مدتی است پس از هر انتصاب و یا کوچک‌ترین عملکرد مثبت یک دستگاه اجرایی میادین اصلی شهر پر می‌شود از بنرهای تبریک و یا تقدیر و تشکر و جالب تر اینکه مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری نیز از جمله دستگاه‌هایی هستند که برای عقب نماندن از قافله اقدام به نصب بنر در موضوعات متعدد می‌کنند. این رویداد نامبارک و تأسف‌بار در حالی شهرستان بهارستان را به تسخیر خود درآورده است که همگان نیک می‌دانند هرگونه اقدام مسئولان برای گشایش امور و یا رفع مشکلات مردم از وظایف ذاتی آنها و خدمتی بی‌منت است و از این رو نیازی به نصب بنر در سطح شهر جهت سپاسگزاری نیست!

از طرفی برخی بنرها اگر چه به نام مردم اما از بودجه بیت‌المال تهیه و نصب می‌شوند و هزینه‌های سنگین و جبران ناپذیری را متوجه برخی ادارات و دستگاه‌های اجرایی می‌کند. بازتاب های منفی وبازخورد کاملا" برعکس  نصب این گونه بنرها در نقاط مختلف شهر که بعضا" نیز بدلیل شلوغ کردن فضای کسب وکار شهروندان  موجبات نارضایتی مردم از وضع پیش آمده را فراهم نموده ضرورت ورود فرماندار بعنوان نماینده عالی دولت و شورای فرهنگ عمومی شهرستان دراین موضوع را متبادر نموده است.

با عنایت به اینکه شورای فرهنگ عمومی بازوی قدرتمندی برای پیشبرد اهداف عالیه فرهنگی در شهرستان است لذا این شورا باید تمام توان، امکانات و ظرفیت‌های خود را برای گذراندن مصوبه ای به منظور ممنوعیت نصب این بنرهای بی فایده در سطح شهرستان به کار گیرد در سالی که توسط رهبر فرزانه انقلاب بعنوان اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل نام گذاری شده است نصب این گونه بنرها نه تنها بازخورد خوبی نزد مردم ندارد بلکه صدها میلیون تومان از بودجه بیت المال واموال عمومی به جیب چاپخانه های بنر وداربستی های زحمت کش!!! می رود که مسلما" با منویات رهبر معظم انقلاب فاصله زیادی دارد.

به هر حال، مجددا تاکید می نمایم  و امیدوارم با ورود فرماندار محترم

و تک تک اعضای تاثیر گذار شورای فرهنگ عمومی وبه ویژه ائمه محترم جمعه

به این موضوع از این پس شاهد نصب این گونه بنرها در سطح

شهرنباشیم.          

                                                                                                                                                                             محمدرضاعبداللهی                                                                                                                                                                               خبرنگار روزنامه کیهان

 

مدیر مسئول وب سایت بهارستان پرس گفت :در وب سایت بهارستان پرس نظرسنجی برگزار شده است تا مردم عزیز نظرات خودشان را ثبت کنند.

در پایان نظرسنجی حتما نتایج در این خبر درج خواهد شد.و درضمن بنده قصد دارم درسطح شهرستان از شهروندان به صورت حضوری نظرسنجی نمایم.نتیجه نظرسنجی را دراینجا حداکثر تا 10مهرماه درج خواهم کرد.

 

آخرین اخبار