امروز : چهارشنبه, 29 اسفند 1397
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

 به قلم خیرالله لطفی، دین مهم است یا انسانیت؟؟!! 

مدتی است شاهد هستیم در فضای مجازی عده ای اگاهانه شعار انسانیت منهای دین سر می دهند و عده ای هم نا آگاهانه آن پستها را لایک و بلافاصله به اشتراک می گذارند اینها این روزها بازار کارشان داغ است و فضای مجازی را فرصتی میدانند تا افکار انحرافی و مسموم خود را منتشر کنند این اشخاص در صدد هستند  با  گفتن اینگونه اراجیف  سست عنصری و بی دینی خود را با شعار انسانیت رنگ و لعاب بزنند تا در این آشفته بازار بتوانند  کالاهای مزورانه خود را به جای جنس اصلی به مردم بفروشند  مطرح می کنند انسایت بالا ترین دین است و دینی بالاتر از انسانیت نیست  اخر  باید از اینها پرسید  شما که دین  را می کوبید و مخالف آن هستید چرا میخواهید بهترین دین را برقرار کرده و آن را به مردم معرفی کنید ؟

وقتی  صحبت از برقراری بهترین دین به نام انسانیت می کنید این نشان میدهد تنها مخالفت  شما با ادیان توحیدی و اسلام است  و در صدد کوبیدن  آن هستید و  با ساختن بهترین دین به نام انسانیت  قصد مقابله با  ادیان توحیدی  را دارید   این  جریان   به تبعیت از آموزه های امانیسیم در صدد هستند  به جای خدای بنشینند وبه جای خدا فکر کردن را جایگزین داشتن اندیشه های  الهی کنند و به جای خدا،انسان را محور همه هستی  معرفی کنند مگر غیر از این است که انسانیت دارای مراتب و متخلق شدن به اخلاق و انسانیت درجاتی دارد که عالی ترین مراتب آن جز در پرتو دین محقق نمی شود؟

مگر پیامبر (ص) تکمیل مکارم اخلاق را غرض بعثت خویش بیان نفرمودند ؟

سخن از رابطه دین و اخلاق مجال گسترده ای می طلبد. اما باید اشاره کرد که دین حتی در تعریف بعضی از مفاهیم اخلاقی نقش آفرین است.

بنابراین غیر ممکن است، بدون دین،انسانیت در حد عالی محقق شود. البته نگارنده معتقد است  این شعار  مدعیان صرفا محدود به حوزه های ارتباط با جنس مخالف بوده و داشتن رابطه آزاد،  گفتگوی گرم ، و مهر ورزیدن به هم دیگر را انسانیت می نامند   ولی در مقابل  همین مقدار هم بی تفاوت بودن جایز نیست  خداشناسي سنگ اوّل آدميت است، انسانيت و آدميت و اخلاق بدون شناختن خدا معنا ندارد؛ يعني هيچ امر معنوي بدون اين كه سرسلسله معنويات پايش به ميان آيد، معنا ندارد.

بسياري از رفتارهاي انسانی و ايثارگرايانه همراه با محروميت است و رضايت به محروميت وقتي ميسور است كه فرد، محروميت را محروميت ندانسته و آن را در قبال لذت معنويت جبران شده بداندو این معنویت جز در سایه ارتباط باخدا حاصل نمی شود  اخلاق یا به عبارتی انسانیت بدون تکیه به آموزه های وحیانی وتوحید در بزنگاه های حساس زندگی فاقد ضمانت اجرایی خواهد بود و یک مدعی تا زمانی که به خداوند و عالم آخرت ایمان نداشته باشدهیچ عامل باز دارنده دیگر نخواهد توانست  در بزنگاه ها او را نجات دهد ۹۶/۶/۱۳ 

 

آخرین اخبار

pr checker