امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه گفت: مسئولین ریالی برای شورای فرهنگ عمومی خرج نمی کنند/ فرهنگ عاشورا باید زنده بماند 

‍ ‍

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود با اشاره به اینکه عدم رعایت برخی نکات مردان و زنان را به هلاکت می رساند، گفت: طلا و پوشیدن لباس‌های بدن‌نما در عموم و ملاء عام زنان را به سمت هلاکت می برد و این موارد تنها باید در چهارچوب خانه و برای همسر باشد، و همچنین نادانی و طمع برای جمع مال و عدم اجتناب در حلال و حرام عامل هلاکت مرد است. 

در ادامه با بیان اینکه دشمنان درصدد نابودی مسلمانان هستند، اظهار داشتند: یک زمان با یک حرکت هزاران مسلمان را می کشتند، اما امروز می بینیم که هزاران ارتش ناتو را به خاورمیانه آوردند و با اتحاد وهابیت و تروریست ها سعی در نابودی اسلام دارند اما موفق نمی شوند.

 حجت الاسلام والمسلمین صفایی باتاکید بر این امر که شورای فرهنگ عمومی از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: امروز مسئولین شهرستان بهارستان یک ریال برای شورای فرهنگ عمومی و امر به معروف و نهی از منکر خرج نمی کنند و ما باید این امر را از مسئولین مطالبه کنیم. 

در رابطه با رو به فراموشی رفتن امر به معروف و عاشورا در سینما، بیان داشتند: بودجه اصلی کشور برای فیلم‌های عاشقانه و کمدی مصرف می شود و تنها دو فیلم در این رابطه درحال اکران است، اما باید این امر تقویت شود و اینگونه فیلم‌ها تنها برای ماه محرم نباشد. 

هچنین به لزوم تبلیغ ایثار، شهادت و مسائل فرهنگی اشاره کرده و تبیین کرد: دنیا به سمت تمرکز بر روی تبلیغات رفته و ماهم باید به تبلیغ امور فرهنگی، دینی و گسترش فرهنگ عاشورایی برویم نه اینکه جلوی جوانان برای انجام امور فرهنگی گرفته شود. 

درپایان باتوجه به اینکه عاشورا و واقعه کربلا باید زنده بماند، خاطرنشان کرد: اگر عاشورا و فرهنگ آن فراموش گردد، اتفاقات ناگواری رخ می دهد و درعصر حاضر دنیا می خواهد که عاشورا فراموش شود و وظیفه ما جلوگیری از این امر است. 

آخرین اخبار