امروز : جمعه, 02 فروردين 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

تشدید نظارت‌های زیست‌محیطی برای جلوگیری از ضایعات‌سوزی در بهارستان

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از تشدید نظارت‌های زیست‌محیطی به‌منظور جلوگیری از ضایعات سوزی در این شهرستان خبر داد.

شیدا آکار اظهار داشت: یکی از معضلات زیست‌محیطی امروز شهرستان بهارستان، تخلیه زباله و پسماند آتش زدن آن‌هاست که متأسفانه ضررهای بسیاری را به محیط زیست وارد کرده است.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از این تخلفات و برخورد با متخلفان، فعالیت گشت‌های شبانه‌روزی تشدید شده است،‌ افزود: با افزایش تعداد گشت‌های شبانه به‌صورت ویژه با این مورد برخورد می‌شود و متخلفان مشمول جرائم سنگین خواهند شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست از مهم‌ترین وظایف مردم به شمار می‌رود، گفت: متأسفانه برخی از افراد بدون توجه به شرایط اقدام به آلوده کرده محیط زیست کرده و ضررهای بسیاری را به محیط زیست وارد می‌کنند که در بسیاری از موارد غیرقابل جبران خواهد بود.

آکار تأکید کرد: شناسایی افراد متخلف در این زمینه در دستور کار است و واحدهایی که اقدام به تخریب و آلوده کردن محیط زیست می‌کنند، جریمه شده و اخطاریه برای واحدهای آنان صادر می‌شود.

وی از شهروندان خواست تا همکاری‌های لازم را در این زمینه با نیروهای محیط زیست داشته باشند و تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه پسماندسوزی و... مراتب را به محیط‌زیست اطلاع دهند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان بیان داشت: یکی از معضلات وجود زمین‌های بایر و رها شده است که مورد سوءاستفاده این افراد قرار می‌گیرد و آنان بدون توجه به محیط زیست در این‌گونه زمین‌ها اقدام به پسماندسوزی و تخلیه نخاله‌های خود می‌کنند.

آکار ساماندهی زمین‌های بایر را نیز مهم خواند و گفت: لازم است تا مسؤولان شهری و به‌ویژه شهرداری در خصوص ساماندهی این زمین‌ها و نصب تابلو اقدامات لازم را انجام دهد.

آخرین اخبار

pr checker