امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

بازدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان از نانوایی های شهر گلستان 

 

 مدیر شبکه بهداشت بهارستان از بازرسی نانوایان شهر گلستان خبر داد. 

دکتر دانوش دمیریان گفت : این بازدید با هدف حفظ و ارتقاء سلامت آحاد جامعه ، بهبود و ارتقای کیفیت پخت نان و رضایتمندی شهروندان  و  اقدام به اجرای طرح بهداشتی بازرسی از نانواییهای شهر گلستان توسط کارشناسان واحد بهداشت محیط برگزار شد. 

وی افزود:  رعایت نکات بهداشتی و اضافه نمودن نمک در حد مطلوب ومضرات استفاده از جوش شیرین  و بلانکیت آموزشهای لازم به صورت چهره به چهره به نانوایان داده شد . 

مدیر  شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان اظهار داشت: در این طرح که توسط 7 تیم 2 نفره از کارشناس بهداشت محیط صورت گرفت، کلیه نواقص بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت  و مقدار 110کیلوگرم جوش شیرین و افزودنیهای غیر مجاز  جمع آوری و در مجموع 71 نان با تجهیزات پرتابل از لحاظ جوش شیرین و نمک مورد آزمایش قرار گرفتند و از این تعداد   25   مورد نان   که جوش شیرین بالاتر از استاندارد داشتند نمونه برداری و به آزمایشگاه مواد غذایی ارسال گردید. 

دمیریان عنوان کرد: نانوایان از جوش شیرین که یک افزودنی غیر مجاز است برای زودتر  ور آمدن خمیر استفاده می‌کردند که استفاده از جوش شیرین در نان باعث بروز مواردی از جمله اختلال در جذب آهن و بروز کم‌خونی، پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی و عروقی، اختلال در فعالیت‌های آنزیم‌های گوارش و هضم و جذب، افزایش اسید معده و بیماری‌های روده‌ای می‌شود.

آخرین اخبار