امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان از برخورد با یک مورد تخلیه پسماند چوب در شهرک صنعتی قله میر خبر داد

 شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: محورهای همدانک، اورین، سه راه آدران، شهرک صنعتی قلعه میر، شهرک صنعتی بهاریه و جاده پایانه به سمت اتوبان تهران که دارای بیشترین میزان شکایات در زمینه ضایعات سوزی هستند، طی هفته جاری مورد گشت و پایش قرار گرفته است. 

وی افزود: طی گشت مذکور نیروهای این اداره در شهرک صنعتی قلعه میر با یک مورد تخلیه غیرمجاز پسماند چوب متعلق به یک واحد روکش زنی که به قصد سوزاندن تخلیه شده بود، مواجه و از تخلیه پسماندها جلوگیری بعمل آوردند. 

وی در ادامه تصریح کرد: نیروهای اداره در مواجه با تخلف صورت گرفته ضمن برخورد لازم، این واحد روکش زنی را به عنوان یک واحد جدید شناسایی و در بازدید صورت گرفته با یک عدد کوره غیر استاندارد سوزاندن ضایعات در داخل واحد مواجه شدند که استفاده از آن موجب  آلودگی هوا می گردد.

لذا به دلیل غیر مجاز بودن و عدم مدیریت پسماند، اخطاریه  لازم جهت ارائه مدارک و مستندات و جلوگیری از ایجاد هر گونه آلودگی، صادر و به واحد متخلف ابلاغ می شود مسلما در صورت عدم توجه به اخطاریه ، واحد به مراجع قضایی معرفی خواهد شد. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با  بیان اینکه طی گشت های صورت گرفته در هفته جاری کارشناسان و نیروهای اجرایی با پسماند و ضایعات سوزی های کمتری نسبت به گذشته مواجه شدند، گفت: عدم اجرای برنامه صحیح مدیریت پسماند در داخل شهرک ها توسط متولیان شهرک و واحدهای تولیدی و استقرار واحدهای غیر مجاز و صنفی که بدون رعایت ضوابط و ملاحظات زیست محیطی فعال می باشند از مشکلات موجود در شهرک ها بوده که عواقب آن بر محیط زیست تاثیر گذاشته و محوریت بخش اعظمی از فعالیت های محیط زیست را در این محدوده به خود اختصاص داده است

آخرین اخبار