امروز : چهارشنبه, 29 اسفند 1397
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

مجتمع فرهنگی هنری کوثر بهارستان افتتاح شد

 مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری کوثر تحت مدیریت موسسه فرهنگی و هنری نسیم آسمانی بهارستان،روز پنجشنبه مورخه 96/10/7 با حضور مسئولین استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

 آیین بهره برداری از مجتمع فرهنگی هنری کوثر با حضور دکتر برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، علیرضا فارسی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران،نوروزی نماینده مجلس مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان، حجت الاسلام سید مرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان، سیف الله علامی سرپرست معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری، دکترعبدالرضا علی پناه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان، آقای محمدیان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بهارستان و برخی از مسئولین شهرستان، مدیر مسئول و هیأت مدیره موسسه فرهنگی و هنری نسیم آسمانی بهارستان و حضور اهالی فرهنگ و اندیشه در محل سالن آمفی تئاتر این مجتمع برگزار شد. 

 در ابتدای این مراسم آقای علی شامی خاکی مؤسس و رئیس هیأت مدیره مؤسسه نسیم آسمانی بهارستان ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: مجتمع فرهنگی هنری کوثر به اندازه یک دانشگاه ظرفیت دارد که در مرحله اول بهره برداری برگزاری 60 رشته فرهنگی، قرآنی، هنری، ادبی، مهارتی، آموزشی و صنایع دستی در 4 گروه درنظر گرفته شده و سرفصل و محتوا و کد رشته ها تنظیم شده است.

  آقای شامی خاکی به استفاده از ظرفیت هنر اشاره نمود و گفت باید از ابزار هنر و ظرفیت آن جهت انتقال مفاهیم استفاده کنیم. ایشان اضافه کردند: نگاه ما در مجموعه کوثر به کلیات فرهنگ است با تمام اجزای آن است ما هم نیاز به قرآن و آموزش مفاهیم دینی داریم هم نیاز به هنر و ادبیات و موسیقی در اصول چهارچوب های تعریف شده داریم.

ایشان همچنین از برگزاری نمایشگاه و فروشگاه دائمی محصولات فرهنگی و هنری و برپایی نگارخانه در مجتمع فرهنگی و هنری کوثر خبر دادند.

 

 در ادامه دکتر برزین ضرغامی ضمن ابراز خرسندی از پویایی و فعال شدن مجتمع کوثر  با اشاره به پیگیری های حجت الاسلام نوروزی در تسریع روند این کار ، خواهان سرانجام نیک برای این مجتمع  شد . 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بعد از بررسی جمعیت شهرستان بهارستان که بالاترین جمعیت را به لحاظ وسعت جغرافیایی داراست ،  به لحاظ وجود قومیت های مختلف به نوعی ایران کوچک نامید و گفت : این شهرستان چند مزیت مهم دارد که اگر مورد توجه قرار گیرد به عنوان فرصت مطرح می شود و اگر نادیده گرفته شود به عنوان تهدید و آسیب بیان می گردد و از سویی دیگر پر کردن اوقات فراغت یا به نوعی پر کردن نیازهای فرهنگی جمعیت جوان این شهرستان کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است اما ما امیدواریم با اهتمام حجت الاسلام نوروزی بتوانیم مجتمع های بیشتری در شهرستان بهارستان که بیشترین هیئت های مذهبی را در کشور داراست ، احداث و تجهیز کنیم . 

وی در پایان ضمن خواستار متناسب بودن برنامه های این مجتمع با نیازهای تمام گروه های سنی ، به ادامه روند همکاری بویژه تجهیز مجتمع کوثر اشاره نمود .

 

حجت الاسلام نوروزی سخنان خود را با بحث " بهارستانی که از نو باید شناخت " آغاز نمود و به ظرفیت ها و قومیت ها و جمعیت این شهرستان اشاره نمود و با توسل به حدیثی از امام علی (ع) که می فرمایند " هیچ شهری سزاوارتر از شهر دیگری نیست و بهترین شهر ، آن شهری است که بتواند تو را به درستی به دوش بکشد " گفت: این بهارستان ، بهارستان قومی و ملیتی نیست بلکه بهارستان با فهم و قابل درک است که حدود سه هزار هیئت دارد و نماد شور عاشورایی در استان تهران با مردمی بسیار نجیب ، خیر اندیش و بلند آوازه در حوزه فکر و ولایت است .

نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود : با وحدتی که بین تمام مسئولین سیاسی ، عقیدتی ، نظامی ، قضایی و غیره وجود دارد ، روزهای آتی این شهرستان را روزهای درخشانی خواهیم دید و من یقین دارم با همتی که در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهارستان و مؤسسه نسیم آسمانی بهارستان موجود است، انشاء الله مجتمع فرهنگی هنری کوثر به نقطه عطف فرهنگی شهرستان تبدیل خواهد شد . 

 

از دیگر برنامه های مراسم اجرای دو آهنگ زنده توسط خواننده کشوری آراد خدادادی بود و در پایان مراسم نیز از خانواده معزز شهیدان توانایی پور و  سبز علی زاده تقدیر شد .

آخرین اخبار

pr checker