امروز : پنج شنبه, 24 آبان 1397
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

مجتمع فرهنگی هنری کوثر بهارستان افتتاح شد

 مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری کوثر تحت مدیریت موسسه فرهنگی و هنری نسیم آسمانی بهارستان،روز پنجشنبه مورخه 96/10/7 با حضور مسئولین استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

 آیین بهره برداری از مجتمع فرهنگی هنری کوثر با حضور دکتر برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، علیرضا فارسی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران،نوروزی نماینده مجلس مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان، حجت الاسلام سید مرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان، سیف الله علامی سرپرست معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری، دکترعبدالرضا علی پناه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان، آقای محمدیان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بهارستان و برخی از مسئولین شهرستان، مدیر مسئول و هیأت مدیره موسسه فرهنگی و هنری نسیم آسمانی بهارستان و حضور اهالی فرهنگ و اندیشه در محل سالن آمفی تئاتر این مجتمع برگزار شد. 

 در ابتدای این مراسم آقای علی شامی خاکی مؤسس و رئیس هیأت مدیره مؤسسه نسیم آسمانی بهارستان ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: مجتمع فرهنگی هنری کوثر به اندازه یک دانشگاه ظرفیت دارد که در مرحله اول بهره برداری برگزاری 60 رشته فرهنگی، قرآنی، هنری، ادبی، مهارتی، آموزشی و صنایع دستی در 4 گروه درنظر گرفته شده و سرفصل و محتوا و کد رشته ها تنظیم شده است.

  آقای شامی خاکی به استفاده از ظرفیت هنر اشاره نمود و گفت باید از ابزار هنر و ظرفیت آن جهت انتقال مفاهیم استفاده کنیم. ایشان اضافه کردند: نگاه ما در مجموعه کوثر به کلیات فرهنگ است با تمام اجزای آن است ما هم نیاز به قرآن و آموزش مفاهیم دینی داریم هم نیاز به هنر و ادبیات و موسیقی در اصول چهارچوب های تعریف شده داریم.

ایشان همچنین از برگزاری نمایشگاه و فروشگاه دائمی محصولات فرهنگی و هنری و برپایی نگارخانه در مجتمع فرهنگی و هنری کوثر خبر دادند.

 

 در ادامه دکتر برزین ضرغامی ضمن ابراز خرسندی از پویایی و فعال شدن مجتمع کوثر  با اشاره به پیگیری های حجت الاسلام نوروزی در تسریع روند این کار ، خواهان سرانجام نیک برای این مجتمع  شد . 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بعد از بررسی جمعیت شهرستان بهارستان که بالاترین جمعیت را به لحاظ وسعت جغرافیایی داراست ،  به لحاظ وجود قومیت های مختلف به نوعی ایران کوچک نامید و گفت : این شهرستان چند مزیت مهم دارد که اگر مورد توجه قرار گیرد به عنوان فرصت مطرح می شود و اگر نادیده گرفته شود به عنوان تهدید و آسیب بیان می گردد و از سویی دیگر پر کردن اوقات فراغت یا به نوعی پر کردن نیازهای فرهنگی جمعیت جوان این شهرستان کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است اما ما امیدواریم با اهتمام حجت الاسلام نوروزی بتوانیم مجتمع های بیشتری در شهرستان بهارستان که بیشترین هیئت های مذهبی را در کشور داراست ، احداث و تجهیز کنیم . 

وی در پایان ضمن خواستار متناسب بودن برنامه های این مجتمع با نیازهای تمام گروه های سنی ، به ادامه روند همکاری بویژه تجهیز مجتمع کوثر اشاره نمود .

 

حجت الاسلام نوروزی سخنان خود را با بحث " بهارستانی که از نو باید شناخت " آغاز نمود و به ظرفیت ها و قومیت ها و جمعیت این شهرستان اشاره نمود و با توسل به حدیثی از امام علی (ع) که می فرمایند " هیچ شهری سزاوارتر از شهر دیگری نیست و بهترین شهر ، آن شهری است که بتواند تو را به درستی به دوش بکشد " گفت: این بهارستان ، بهارستان قومی و ملیتی نیست بلکه بهارستان با فهم و قابل درک است که حدود سه هزار هیئت دارد و نماد شور عاشورایی در استان تهران با مردمی بسیار نجیب ، خیر اندیش و بلند آوازه در حوزه فکر و ولایت است .

نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود : با وحدتی که بین تمام مسئولین سیاسی ، عقیدتی ، نظامی ، قضایی و غیره وجود دارد ، روزهای آتی این شهرستان را روزهای درخشانی خواهیم دید و من یقین دارم با همتی که در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهارستان و مؤسسه نسیم آسمانی بهارستان موجود است، انشاء الله مجتمع فرهنگی هنری کوثر به نقطه عطف فرهنگی شهرستان تبدیل خواهد شد . 

 

از دیگر برنامه های مراسم اجرای دو آهنگ زنده توسط خواننده کشوری آراد خدادادی بود و در پایان مراسم نیز از خانواده معزز شهیدان توانایی پور و  سبز علی زاده تقدیر شد .

مجله هنری تصویری اثر

لطفا در آپارات به برنامه مجله تصویری اثر رأی بدهید

مجری این برنامه محمد کریمی هنرمند شهرستان بهارستان هستند.

لطفا از طریق لینک زیر به آپارات مراجعه کنید و رأی بدهید

کلیک کنید

آخرین اخبار

pr checker