امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

مشکلات مجتمع فرهنگی و هنری کوثر در صالحیه

 

مسئولین صالحیه لطفا پاسخگو باشند.

علی شامی خاکی از مشکلات مجتمع فرهنگی و هنری کوثر در صالحیه گفته است:

شهرداری صالحیه تکلیف خود را با فرهنگ روشن کند!

5 بار مکاتبه رسمی مجتمع با شهرداری!
2 بار مکاتبه نماینده مردم در مجلس با شهرداری!
2 بار جلسه حضوری مشاور فرهنگی نماینده مجلس با شهردار ومسئولین مربوطه!
1 بار جلسه خود نماینده مجلس با شهردار!
4 بار تماس مشاور نماینده با شهردار!
10 بار مراجعه و پیگیری حضوری از مجموعه شهرداری!
بیش از 30 بار تماس با مجموعه شهرداری و مسئول فضای سبز! (*)

این مکاتبات و درخواست ها و پیگیری ها و انرژی صرف کردن ها، نه برای درخواستی غیر قانونی و نه برای درخواستی غیرممکن یا دشوار و نه برای درخواست شخصی و حتی نه برای درخواستی خارج از وظایف شهرداری، بلکه درخواستی است برای انجام وظایف ذاتی شهرداری در قبال محوطه ای که یک مجتمع فرهنگی و هنری در آن فعالیت میکند.
بله درست متوجه شدید!
انجام وظایف ذاتی شهرداری از قبیل ترمیم فضای سبز و نظافت خیابان و محوطه و زدودن زباله ها و نخاله ها و ... نه در یک خیابان یا کوچه عادی بلکه جلوی یک مجتمع فرهنگی و هنری فعال.
آری مجتمع فرهنگی و هنری که با صرف بودجه بیت المال ساخته شده و بیش از 10 سال کاربری غیرفرهنگی داشته و یا به حال خود رها شده و در سال گذشته با صرف اعتباری بیش از 100 میلیون تومان نوسازی شده است و تحویل مؤسسه ای با انگیزه و برنامه محور شده است، بجای اینکه به عنوان مرکز رشد و تعالی فرهنگ باشد و بجای اینکه کمک و مساعدت شود تا نقش خود را در رشد و ارتقاء فرهنگ و هنر ایفا نماید، مورد بی مهری و بی توجهی مسؤلان قرار می گیرد!
دپوی نمک (جهت نمک پاشی در زمستان) دقیقا روبروی ورودی مجتمع، تجمیع زباله ها و مواد بازیافتی در انبار روبروی مجتمع که بازیافت کنندگان روزانه اقدام به آتش زدن مواد بازیافتی پلاستیکی در داخل حیاط انبار روبروی مجتمع میکنند، سگ های ولگرد در اطراف مجتمع و... خلاصه ای از مشکلات و معضلاتی است که گریبانگیر مجتمع فرهنگی و هنری کوثر در صالحیه می باشد و در این میان جالب است بدانید علارغم پیگیری های فراوان و مکاتبات و تماس های مکرر صرفا برای گل کاری در پیاده روی جلوی مجتمع که بالطبع برای شهرداری دشواری زیادی ندارد هیچ نتیجه ای حاصل نشده است. البته دیگر نیازی نیست دوستان شهرداری متحمل زحمت شوند چرا که امروز(1397/2/5) اقدام به کاشت گل آفتاب گردان در باغچه پیاده رو نمودیم تا این گل ها سمبلی باشد بر ایستادگی در برابر انبوه مشکلات فعالیت فرهنگی!
جناب شهردار!
بنده خوب میدانم واذعان میکنم که جنابعالی تلاش زیادی جهت توسعه شهر صالحیه مبذول می دارید و یکی از پرتلاش ترین مسؤلین شهرستان هستید و بانگرش آینده محور و توسعه گرایانه که در جنابعالی سراغ دارم قطعا میدانید که اساس توسعه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، توسعه فرهنگی است و فرهنگ زیربنا و شالوده تمام شئونات بشری است ولی با همه این احوال، آنچه مسلم است این است که مجتمع فرهنگی و هنری کوثر در شهر صالحیه مورد بی مهری از طرف شهرداری قرار گرفته است! و علت آن را باید جنابعالی و مجموعه شما پاسخ دهند که چه کسانی و با چه تفکری با فرهنگ و فعالیت فرهنگی اگر مخالف هم نباشند، موافق نیستند! شاید نیاز باشد در افراد خود بازنگری کنید!
آقای شهردار باید مجموعه شما تکلیف خود را با فرهنگ مشخص کند! و نه فقط مجموعه شما، بلکه بسیاری از مسئولین شهرستان می بایست در نگاه خود به موضوع فرهنگ تجدیدنظر کنند!

علی شامی خاکی (مدرس مدیریت فرهنگی و مشاور فرهنگی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی)

آخرین اخبار