امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

جوابیه روابط عمومی شهرداری صالحیه به انتقاد اخیر مدیر مجتمع فرهنگی و هنری کوثر

روابط عمومی شهرداری صالحیه در جوابیه ای به انتقاد اخیر مدیر مجتمع فرهنگی کوثر با عنوان " شهرداری صالحیه تکلیف خود را با فرهنگ روشن کند " واکنش نشان داد که در ذیل شرح آن را می خوانید :


جناب شامی خاکی؛

در نامه انتقادی خود علت تامه و اصلی ناکارآمدی فرهنگسرای کوثر را عدم تعامل سازنده مجموعه شهرداری صالحیه دانسته اید و سخن از کم کاریِ اهمال گونه این نهاد خدمتگزار در راستای انجام وظایف ذاتی خود، خاصه انجام افعال و اقداماتِ هدفمند در عرصه ی فرهنگ سخن به میان آوردید!!

 از قانون شهرداری ها بیشتر بدانیم؛

- لازم است بدانید که بر اساس نص صریح ماده ۵۵(قانون شهرداری ها) هرگز اجازه ساماندهیِ عرصه های عمومی نظیر اجرای محوطه،رنگ آمیزی،فضای سبز و موارد از این دست که از سوی #بخش_خصوصی مدیریت میشوند را ندارند!! علی الوصف با علم به اینکه شهرداری متولی امور فرهنگی و اجتماعی در این زمینه برای بخش های خصوصی نیست،هرگز سلب مسئولیت از این نهاد خدمتگزار نگردیده است!

- حال آنکه ارتقاء و پیشرفت شهری در بُعد فرهنگی نیازمند انجام اقدامات پروژه محور و اداره محور است نه شخص محور!!! که با هدف رشد، بالندگي و تقويت فرهنگ شهرنشینی صورت میپذیرد که شهرداری صالحیه با احداث چندین و چند پروژه فرهنگی در اقصی نقاط سطح شهر دایعه دار این‌است که بخوبی توانسته نقصان و کمبودهای فراوان شهری در این زمینه را که از دیرباز در صالحیه وجود داشته است تا حد قابل توجهی مرتفع نموده و جبران نماید..

رویکرد شهرداری صالحیه در اجرای زیرساخت های فرهنگی - اجتماعی:

نخستین ساختمان سرای محله شهرستان بهارستان در چهارطبقه و مجموعا ۱۶۰۰ متر مربع که امروز محل اشاعه فرهنگ،تعلیم و آموزش برای مردم در صالحیه و شهرهای همجوار است

احداث پارک بانوان با محیطی امن،مجهز و انبوهی از طرح های ورزشی و فرهنگی که در خدمت نیمی از جمعیت شهر قرار دارد،

 ساختمانی که در دو طبقه به مساحت ۸۰۰ متر مربع برای جهاد دانشگاهی و دانشگاه علمی - کاربردی تخصیص گردیده و بسیاری از اقدامات جاری فرهنگی و برنامه های زیرساختی که در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد،نشان از عزم بلند شهرداری و شورای شهر برای رونق فعالیت های اجتماعی و تعمیق فرهنگ صحیح در لایه های مختلف شهروندان دارد

اشاره نمود که بارها و در مقاطع مختلف موجبات تقدیر مدیران استان و شهرستانی را برانگیخته است که این خود گویای موفقیت در زمینه انجام اقدامات پروژه محور در راستای اهداف مزبور بوده است!!

بالحاظ چنین آماری و باتوجه به حجم بالای کاری؛ آن چیزی که دراینجا جای سوال است اینکه:
باتوجه به تیتر پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرا که عنوان کرده است :"شهرداری تکلیف خود را بافرهنگ مشخص کند"
اگر شهرداری صالحیه در راستای انجام وظایف ذاتی فرهنگسرای خصوصی شما قبول وظیفه نماید و شما شانه خالی کنید، آن وقت وظیفه خطیر فرهنگی خود را کمال و تمام انجام داده است؟؟!!!

 رعایت انصاف در شناسایی ضعف درون سازمانی

 در پایان یاد آور می شود که در هر اداره و ارگانی در وهله نخست، مقام مسئول می بایست پاسخگوی تمامی اتفاقات خرد وکلان مجموعه تحت تصدی خود باشد!

اگر چندین مکاتبه ،تماس و درخواست کمک مالی هنگفت خود را که به زعم خود منتج به نتیجه نگردیده را عامل اصلی ناکارآمدی مجموعه خود میدانید(بماند که هزینه های تبلیغی فرهنگسرای کوثر از جانب شهرداری صالحیه تقبل گردید) پس نقش مدیر فعال که برای سربلندی یک سازمان(ولو کوچک) عزم جنگ(با موانع و مشکلات نه افراد غیر) میکند و لباس رزم با ناهمواری ها به تَن میکند...چه می شود؟؟

شاید اِشرافِ کامل از این جریان که تصدی مجموعه ای خارج از هسته ی اصلی بافت شهری(با مکان یابی ضعیف در محیطی بایر و منحل از فعالیت در ادوار گذشته) نیازمند توانی مضاعف است که کارکرد آن می بایست سبب انگیزشِ جاذب در برقرای ارتباط مضاعف مخاطب با مجموعه فرهنگی باشد و با افزایش تنوع و محتوای بالای کلاس ها بتوان بُعد مسافت از نظر مخاطب را مسهل نمود و سبب کشش گردد...چندان دشوار نباشد؟؟!!!

- همانگونه که کاشت چند شاخه گلِ آفتابگردان را برای خود موفقیت دانسته و منحط در تلاش و عُرضه ی خود میدانید در شکست ها و عدم میل به تمایلات خویش نیز انگشت اتهام را به سوی خود گرفته و علل ناکارآمدی مجموعه تحت تصدی خود را ریشه یابیِ درونی نمایید بنحوی که این عدمِ استقبال را حاصل کم کاری دیگر ادارات ندانسته و عوامل مختلف درون سازمانی را شناسایی نمایید که به یقین این نوعِ نگرش که محیط بیرونی را عامل عدم‌جذب مخاطب در برقراری ارتباط با مجتمع فرهنگی کوثر (اتهام انگاری همه غیر از خود) بدانید،غایت خام نگری و کم انصافی است

روابط عمومی شهرداری صالحیه

آخرین اخبار