امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

پارک شورا گلستان یک قدم تا تخریب

پرونده پارک شورای گلستان با ۱۳ میلیارد تومان جریمه بسته شد.

پارک ۱۰ هزار متری شورای گلستان که بخشی از سرانه های شهر گلستان می باشد متاسفانه با کم کاری شهردار و مسئول حقوقی وقت شهرداری از دست رفته است.

پارک شورا در یکی از بهترین نقطه‌های شهر گلستان (یعنی درست در کنار جاده ساوه) قرار گرفته است.

بر اساس توافقی که چند سال پیش میان تعاونی شرکت آبفای  و شهرداری صورت گرفته بود، این قطعه زمین به عنوان سهم شهرداری در اختیار شهرداری این شهر قرار گرفت و در نهایت تبدیل به پارک شد.

بر اساس توافقی که به آن اشاره شد، بخشی از این زمین چند هکتاری به مالک اصلی آن یعنی تعاونی شرکت آبفای اسلامشهر تعلق گرفت که طی چند سال قبل این زمین تبدیل به منطقه‌ای مسکونی شده و همان‌طور که از ابتدا شهرداری قصد کرده بود، این زمین تبدیل به پارک شورا شد.

پارک ساخته و به یکی از محل‌های مناسب گردشگری اهالی شهر تبدیل شد. زیبایی و محل قرارگیری پارک،‌ آن را تبدیل به یکی از نمادهای اصلی شهر کرد. چند سال از این اتفاق خوب گذشت و نوبت به فعالیت چهارمین دوره شورای اسلامی شهر گلستان رسید. در این زمان تعاونی شرکت آبفای اسلامشهر توافق‌های قبلی خود با شورای شهر و شهرداری قبلی گلستان را به بوته فراموشی سپرد و با نادیده گرفتن توافقی که به صورت مکتوب شکل گرفته بود، برای پس گرفتن زمین‌هایی که به صورت قانونی واگذار کرده بود، راهی دادگاه شد.

متأسفانه شهرداری با حضور نیافتن در جلسات رسیدگی باعث می شود تا دو دستی پارک شورای شهر را تقدیم کند.
بدتر اینکه شهرداری گلستان پس از اطلاع یافتن از رأی دادگاه همچنان به سکوت و انفعال مشکوک و عجیب خود ادامه می‌دهد و نسبت به رأی موردنظر هیچ اعتراض قانونی انجام نمی‌دهد. به همین خاطر، تعاونی شرکت آبفای اسلامشهر بدون دردسر و با وجود خلف وعده، بر اساس رأی دادگاه و به شکلی کاملاً قانونی صاحب زمین‌های مرغوب پارک شورا می‌شود. به این ترتیب مردم این شهر به جای اینکه در انتظار افزایش سطح سرانه‌های فضای سبز شهرشان باشند باید ناباورانه به تماشای نابودی یکی از بهترین پارک‌های شهرشان بنشینند.

رئیس شورای شهر گلستان در گفت و گو با پیام گلستان اظهار داشت: ما شک نداریم اگر شهردار و مسئول حقوقی وقت شهرداری این پرونده را با جدیدت پیگیری می کردند امروز شهرداری محکوم به پرداخت ۱۳ میلیارد تومان خسارت نمی شد.

عباس جهانتاب اظهار داشت: به عنوان نماینده مردم بدون تعارف معتقدم باید کسانی که در دفاع از حقوق شهر کوتاهی کردند از طریق دادگاه تخلفات اداری معرفی برخورد شود، حتی شورای شهر در مصوبه ای به این موضوع تا کید داشته است

 

آخرین اخبار