امروز : چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

اختصاص پنج میلیارد ریال برای راه اندازی دو کتابخانه سیار در هریک از بخش های گلستان و بوستان

 
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان به ریاست فرماندار شهرستان بهارستان صبح روز پنج شنبه در سالن جلسات شهید رجایی فرمانداری با حضور اعضای این انجمن برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، بیژن سلیمان پور فرماندار شهرستان بهارستان در این جلسه با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه کتاب و کتابخوانی در شهرستان صورت گرفته است گفت: اختصاص پنج میلیارد ریال برای راه اندازی دو کتابخانه سیار در هریک از بخش های گلستان و بوستان ، تجهیز کتابخانه اورین با پنج میلیارد ریال اعتبار و کلنگ زنی یک باب کتابخانه جدید در نسیم شهر همزمان با هفته دولت از اقدامات انجام شده در این حوزه می باشد.

وی افزود: این اقدامات بیشتر در زمینه های سخت افزاری بوده است؛ بایستی تلاش شود فرهنگ کتابخوانی تقویت شود. وظیفه اصلی ما در این حوزه انس دادن مردم با کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی است.

فرماندار بهارستان اظهار داشت: سهولت دسترسی مردم به کتابخانه ها، استفاده از ظرفیت های وسایل حمل و نقل عمومی، احداث قفسه های کتاب در سالن های ورزشی و وجود کتاب های مرتبط، انتقال کتاب به خانواده و ترویج و گسترش کتاب در بین مادران از جمله ظرفیت هایی هستند که قطعا تاثیر گذار خواهد بود.

رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان بهارستان تصریح کرد: واگذاری زمین در شهرهای گلستان و نسیم شهر برای احداث کتابخانه و کلنگ زنی آن در هفته دولت، تخصیص ۴۰۰ متر سالن آماده در شهر گلستان برای احداث کتابخانه جدید از جمله برنامه های پیش روی انجمن است.

سلیمان پور در این جلسه  از اهتمام و تلاش شهرداری گلستان برای گسترش فضاهای فرهنگی و کتابخانه در این شهر قدردانی کرد.

آخرین اخبار