امروز : شنبه, 01 ارديبهشت 1397
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بهارستان ،اخبار شهرستان و مشکلات مردمی را بیان می کند.

نتانیاهو: کشورهای عربی اسرائیل را شریک می‌دانند و نه دشمن

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تغییری دراماتیک در سطح روابط کشورهای عربی با اسرائیل به وجود آمده است و اعراب اسرائیل را نه یک دشمن بلکه دوست می‌پندارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه عبری زبان "یدیعوت آحارونوت"، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشستی با فراکسیون لیکود در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) با بیان این مطلب عنوان داشت، کشورهای عربی می‌دانند اسرائیل نه تنها دشمن جهان عرب نیست بلکه شریکی علیه گروه‌های "اسلام‌گرای تندرو" است.

نتانیاهو تصریح کرد: این شراکت همچنین فرصت‌هایی را با خود به همراه دارد و همسایگان فلسطینی ما را به موضعی "واقع بینانه تر" و "مسئولانه تر" در باره روابط با ما سوق می‌دهد.

وی تاکید کرد: اسرائیل ائتلاف‌های استراتژیک خود با بسیاری از کشورها را نه فقط در عرصه بین الملل بلکه در کشورهای عربی و کشورهای آسیا و آمریکای لاتین و آفریقا توسعه داده است من الان برای دیدار با وزیر خارجه غنا آمدم و تقریبا هر روز یک نخست وزیر یا رئیس جمهور یا وزیر خارجه یا وزیر دفاع یا نماینده‌ای از 121 کشور جهان که با تل‌آویو روابط دیپلماتیک دارند، به اینجا می‌آیند.

آخرین اخبار